P r o j e k t    I n f o v e k

Naša škola prejavila záujem o zapojenie sa do tohto projektu už niekedy v roku 2000. Vzhľadom na nezachytenie termínu podania prihlášky a vypracovania projektu vo februári 2000 sa celý proces od vypracovávania a odoslania projektu oddialil o jeden rok. Vo februári 2001 bol napokon včas vypracovaný projekt podľa stanovených požiadaviek. Okrem textovej časti bola spracovaná aj obrázková príloha. Klasickou poštou bol projekt odoslaný 28. februára 2001. V apríli 2001 sa rozhodovalo o pridelení projektu školám. V roku 2001 bolo prihlásených spolu okolo 950 stredných a základných škôl Slovenska. V prvej etape bolo vybraných do hlavného poradovníka 220 škôl a 80 škôl bolo vybraných do poradovníka tzv. náhradníkov. Situácia s našou školou bola po zverejnení poradovníka 300 škôl na kalendárny rok 2001 neradostná. Ale informácia, že sme boli zaradení do "C" zoznamu škôl s dobre vypracovaným projektom nás povzbudila. Našťastie sa v mesiaci júl 2001 ešte realizoval dovýber 50-tich škôl. A tu sme sa v tomto zozname ocitli na druhom mieste. Takže približne na 301. mieste sme sa uchádzali v roku 2001 o realizáciu projektu. Situácia sa skomplikovala pozastavením celého procesu výberu a distribúcie techniky tak na necelý polrok. Prvý list o realizácii projektu konkrétne na našu školu sme dostali z Infoveku až vo februári 2002. Ďalej už nasledoval list od firmy Datalan, kde nám upresnili dodávku techniky na druhú polovicu apríla 2002. Ale už v stredu dňa 10. apríla 2002 približne o 14,00 hod. nám aj sľúbenú techniku doviezli. V máji 2002 nám sľúbené pripojenie nainštalovali Slovenské telekomunikácie. Za všetko a všetkým, kto sa podieľal, čo i len tou najmenšou mierou doteraz na tomto projekte, i tým čo ho i odobrovali a aj tým, čo v ňom budú pokračovať, patrí úprimná vďaka.

Otvorenie počítačovej  učebne Infoveku

V pondelok dňa 20. mája 2002 sa na našej škole uskutočnilo otvorenie učebne Infoveku. Pozvanie prijali: pán Jozef Roziak, starosta obce Sebechleby, pán Miloš Čmela, starosta obce Ladzany a pedagógovia našej školy. Po krátkom pripomenutí si histórie vzniku tejto počítačovej učebne, poďakovaní za spoluprácu pri jej postupnom budovaní, si pozvaní hostia mali možnosť overiť rýchlosť a kvalitu pripojenia na internet. Učebňa sa takto stáva miestom získavania nových skúseností, poznatkov, zručností v komunikácii so svetom nielen pre pedagógov školy, ale najmä pre našich žiakov.

Rýchlosť pripojenia k internetu

Rýchlosť sa odvíjala od technológie pripojenia. Od začiatku sme boli pripojení ISDN-kou 128 kbit za sekundu /asi 15 kB za sekundu/, čo bolo ku koncu tým, že pribúdali počítače, veľmi pomalé. Od 15. decembra 2009 nám bolo na základe žiadosti cez Infovek zmenené spoločnosťou T-com pripojenie na aDSL 2 556 kbit za sekundu, čo dáva približne 350 kB za sekundu, s čím sme už dostatočne spokojní.

Od mája 2010 už "frčíme" na ešte rýchlejšom aDSL /12 Mbit za sekundu/. Sťahovanie dát ukazuje hodnotu okolo 1 MB  /1024 kB/ za sekundu. Pri počte našich počítačov v dvoch učebniach /jazyková a počítačová/ a notebookoch u pedagógov školy nám to v pohode postačuje. V rámci projektu INFOVEK 2 nám 17. marca 2011 hardvérovo naištalovali infovekové wifi a bránu firewall, čím sa nám zvýšila wifi rýchlosť a skvalitnila sa bezpečnosť našej počítačovej siete SEBESKO.

Projekty  Vypracovaný projekt  Hlavná stránka